Wybór schodów wewnętrznych

Schody w domu to nie tylko element funkcjonalny. Są one w równej mierze dekoracją wnętrza. Należy więc wybrać takie rozwiązania podczas decyzji o rodzaju schodów i projektowania, aby schody były nie tylko trwałe, komfortowe w użytkowaniu. Powinny również stanowić interesujący akcent ozdobny.

Co powinniśmy brać pod uwagę wybierająć schody drewniane do domu?

Przede wszystkim zależy to od etapu budowy domu. Jeśli jesteśmy w trakcie stawiania murów, możemy przygotować ściany bądź słupy pod schody wspornikowe lub zastosować schody betonowe, które później obłożymy wybranym drewnem.
Jeżeli budynek już stoi, możemy zdecydować się na schody grzebieniowe, na konstrukcji metalowej, dywanowe lub bolcowe. Wybór powinien być podyktowany także tym, ile miejsca możemy przeznaczyć na schody. Wielkość domu i powierzchni jaką zajmują schody często uniemożliwia nam wykonanie wymarzonego typu schodów. Najmniejszą przestrzeń zajmują schody bolcowe i są one ostatnio chętnie stosowane, gdyż należą one również do jednych z tańszych. Dodatkowo pasują do różnych stylów, ich wygląd jest ponadczasowy. Po upływie 20 lat będą równie dobrze się komponować z nowymi meblami i w nowej aranżacji jak dziś.

Schody drewniane - Warszawa - Schody na konstrukcji metalowej
Schody drewniane - Warszawa - Schody na beton

Schody drewniane w domach jednorodzinnych powinny być bezpieczne.

Mając na uwadze bezpieczeństwo nasze i pozostałych domowników nie zapominajmy o balustradzie, która jest nieodzownym elementem schodów. Wraz z rozwojem techniki i innym wykorzystaniem istniejących materiałów, mamy sporo możliwości. Nie tylko drewniane słupki, ale także stal – surowa, a jednocześnie elegancka, dadzą doskonały efekt. Samo szkło, szkło z drewnem czy też modna balustrada laserowa. To tylko niektóre z możliwości zapewnienia bezpiecznego użytkowania schodów, a przy okazji stworzenia interesującego elementu dekoracyjnego we wnętrzu.

Schody drewniane - Warszawa - Balustrada laserowa
Schody drewniane - Warszawa - Balustrada szklana